Etkinlik

KIZILAY HAFTASI

KIZILAY HAFTASI

Her yıl 28 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası ile ilgili kurum müdürü sayın AHMET DÜRKEN şu ifadelere yer verdi:

''Türk Kızılayı din, dil, soy ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında bütün insani ihtiyaçları karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan dünyanın en köklü ve güçlü yardım teşkilatlarından biridir.

Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılay’ı, Türk Milletinin “insan odaklı medeniyet anlayışının” somutlaşmış halidir.

Yüksek insani değerlerle kuşanmış kültürümüzde Türk Kızılayı; milletimizden aldığı güç ve destekle gerek ülkemizde gerekse dünyada yardımlaşma, dayanışma, dostluk ve işbirliğini destekleyen tavrıyla milletimizin gurur kaynağı olmaktadır. Türk Kızılayı'nın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin büyüklüğüne yakışır hizmetleri, hayırsever vatandaşlarımızın da katkılarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın "Kızılay Haftası"nı içtenlikle kutluyor, doğal afetleri olmayan, sağlıklı, huzurlu ve barış ortamı içinde bir yaşam geçirmelerini temenni ediyorum.''

Bu kapsamda kurumumuzda yapılan çeşitli etkinlikler ile Kızılay haftasını kutlamış bulunmaktadır.

05.11.2017
« Tüm Etkinlikler