Hakkımızda

 

  Biz Kimiz ?

BİZ,

Çocuklarımızın gelişmesine uygun bir eğitim ortamı hazırlamak, bu gelişimin okulda, ailede ve çevrede en iyi şekilde sürmesi için gerekli katkıları yapmak için öğretmekteyiz. Çocuğun kazanacağı temel beceri, anlayış ve tutumların tüm eğitim sürecini önemli ölçüde etkileyeceğini bilerek sorunları görüp çözüm üretmekteyiz.

Amacımız; çocuklarımızı yaşamla barıştırmaktır. Kurulduğu günden bugüne merkezimiz, yaşıtlarından farklı özelliklere sahip olan çocuklara ve ailelerine hizmet vermektedir. Ayrıca bu çocuklarımızla farklı eğitim ortamlarında bulunan öğretmenlerimiz için de özel eğitim destek hizmetleri sunmaktadır.

Biz, farklı özelliklere sahip çocukların eğitiminde en önemli unsurun hazırlanan eğitim programları olduğuna inanırız. Çocuk için hazırlanan programın doğru zamanda doğru tekniklerle ve özel eğitim alanında yetiştirilmiş kişilerce uygulanması gereklidir.

Özel eğitim adından da anlaşılacağı gibi özel bir hizmettir. Her çocuk için gelişimsel özellikleri ve öğrenme özellikleri göz önüne alınarak bireyselleştirilmiş eğitim programları hazırlanır ve uygulanır. Program hazırlayıcıları ve uygulayıcıları üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan ve pek çoğu yüksek lisansını tamamlamış kişilerden oluşmaktadır.

Özel Beşiri Seyitoğulları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2011 yılında kurulmuştur ve 224 öğrenci kapasitelidir.

Kurumumuz 477 m² alan üzerinde son deprem yönetmeliklerine uygun olarak inşa edilmiş olup toplam 3340m² kapalı alan ile 7 kattan oluşUP 4 katı aktif olarak kullanılmaktadır.

 

 

Özel Beşiri Seyitoğulları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde bulundurduğu 25 adet bireysel eğitim odası, 6 adet grup eğitim odası, 2 adet fizik tedavi salonu, 1 adet oyun ve etkinlik odası, rehberlik servisi, aile danışmanlığı birimi, veli bekleme salonu, bebek bakım odası ve açık oyun alanıyla özel eğitim ve rehabilitasyon sektöründe Türkiye’de özgün olarak projelenmiş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezidir.

Tüm eğitim üniteleri, standartlar üstü geniş kullanım ve yaşam koşullarına uygun olarak çocukların rahat hareket edebileceği, ferah boyutlarda ve özel eğitime uygun renklerde tasarlanmıştır. Yapı malzemelerinde tamamen anti alerjik boya ve döşeme ürünleri kullanılmıştır.

Binanın her katında uluslararası standartlarda tam donanımlı engelli tuvaletleri ve aksesuarları yer almaktadır. Temizlik konusunda da azami derece hijyen kurallarına uyulmaktadır.

DONANIMIMIZI, BİRİKİMİMİZİ VE TECRÜBELERİMİZİ KULLANARAK ÖZEL EĞİTİM HİZMETLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEYİZ